niedziela, 16 października 2011

Pierwsze zwycięstwo

Mówi się do trzech razy sztuka. I tym razem to powiedzenie się sprawdziło. Orlik Opole w swoim trzeci meczu w tym sezonie odniósł pierwsze zwycięstwo. W Bytomiu nasi hokeiści pokonali tamtejszą Polonię 4:3

Polonia Bytom - Orlik Opole 3-4 (2-0, 0-1, 1-3)

Orlik: Ryszkaniec (Szatkowski - nie grał) - Stopiński, Bychawski, Siwiak, Korzeniowski, Bernacki - Błaszków, Kabelac, Zdrojewski, Szydło, Wacławczyk - Obrał, Cwykiel, R.Szymański.

Polonia: Kraus (Szopa - nie grał) - Stępień, Hoder, Puzio, Mazur, Kłaczyński - M.Kogut, K.Kozłowski, Mandla, Podsiedlik, M.Solon - Zyga, Szczepaniec, Cichoń, Bajon, Wieczorek.

Mecz w  Bytomiu był bardzo wyrównany. Na lodzie spotkały się drużyny będące na podobnym poziomie i tym razem zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Orlik. Faworytem tego spotkania była Polonia, ponieważ grała u siebie, a także pokonała w tym sezonie GKS Katowice, więc miała przewagę psychiczną. Dla Orlika była to już trzeci szansa na zdobycie jakichkolwiek  punktów i nasi hokeiści szanse tą wykorzystali.

Mecz rozpoczęła lepiej Polonia, która wyszła na prowadzenie w 10 minucie, kiedy to grała w przewadzę. Bramkarza Orlika, Mariusza Ryszkańca pokonał Dariusz Puzio. Kilka minut później drużyna z Bytomia prowadziła już 0 :2 po golu zdobytym przez Mateusza Solona. Ta tercja niewątpliwie należała do Polonii.

Druga odsłona meczu była lepsza w wykonaniu Orlika. Nasi zawodnicy w  29 minucie, po skutecznej akcji Kabelaca z Siwiakiem zdobyli bramkę kontaktową. I na przerwę schodzili przegrywajac 1:2.

W trzeciej tercji Orlik zdobył aż trzy bramki i dzięki temu zapewnił sobie zwycięstwo i pierwsze ligowe punkty. Jednak to Polonia jako pierwsza strzeliła bramkę i wygrywała 1: 3. Wtedy hokeiści z Opola wzięli sie za odrabianie strat. Jako pierwszy bramkę zdobył Paweł Wacławczyk, po asyście Bychawskiego, później dołożył on kolejne trafienie na 3: 3, a decydującego gola w tym spotkaniu zdobył Sebastian Szydło.

Zwycięstw i pierwsze punkty cieszą tym bardziej, że zostały zdobyte na lodowisku rywali. Kolejne 5 meczy Orlik zagra u siebie na opolskim Toropolu. Zapraszam wszystkich sympatyków hokeja już w sobotę na mecz z SMS-em Sosnowiec, zaś w niedzielę Orlik podejmie spadkowicza z ekstraligi KTH Krynicę