środa, 21 września 2011

Kolejna sparingowa porażka

Mówi się, że do trzech razy sztuka, w Orliku to jednak nie działa. Nasza drużyna przegrała swój trzeci sparingowy mecz przed sezonem. Tym razem Orlik uległ w Katowicach tamtejszej "Gieksie" 3: 7 .

Orlik wystąpił w następującym składzie: Nobis, Szatkowski, Wojciechowski – Stopiński, Bychawski, Siwiak, Korzeniowski, Bernacki, Resiak, Kabelac, Zdrojewski, Szydło, Wacławczyk, Obrał, Cwykiel, R.Szymański. Jak widać nasi na mecz w Katowicach pojechali w niepełnym składzie. Zagraliśmy na 2 pary obrońców i 3 ataki, dlatego ciężko było z kondycją naszych Orłów.

Początek meczu był bardzo dobry w wykonaniu Orlika. Już w 1 minucie meczu na 1 : 0 trafił powracający do Orlika Rafał Bernacki. 5 minut później prowadziliśmy już 2 :0 za sprawą Łukasza Korzeniowskiego. Pierwsza tercja to dominacja drużyny z Opola.

W drugiej odsłonie meczu przebudził się zespół z Katowic. Dwie minuty po gwizdku sędziego kontaktową bramkę zdobył Voznik, a chwilę później do remisu doprowadził Krejczi. W tej tercji GKS trafiał do naszej bramki jeszcze trzykrotnie ( Frączek, Voznik i Furo).

W trzeciej tercji znów widać było przewagę zespołu z Katowic. Orlik nie wytrzymywał kondycyjnie. Kolejna bramka wpadła w 42 minucie meczu, a strzelił ją Grelich, dwie minuty później było już 2: 7 za sprawą Maćkowiak. Wynik meczu ustanowił zawodnik Orlika Sebastian Szydło strzelając na 3:7.

To już trzeci przegrany sparing naszego Orlika. Można się usprawiedliwiać tym, że rywale z którymi graliśmy byli bardzo mocni, ale jeżeli chcemy powalczyć w tym sezonie o awans to niestety, ale musimy wygrywać mecze z takimi zespołami jak HC GKS Katowice. Kolejny sparing Orlik zagra już w ten piątek ( 23/09/2011) o godzinie 19 na opolskim Toropolu. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Polonia Bytom. Zapraszam wszystkich sympatyków hokeja.